agroturystyka portal agroturystyka
gospodarstwa agroturystyczne
kwatery agro turystyka
Start
Oferty
Artykuły
Organizacje
Kategoryzacja
Linki
FAQ
Kontakt

Wyszukiwarka
Nazwa:
Kategoria:
Miejscowość:
Województwo:

Od 1.12.2006 odwiedziło nas
licznikliczniklicznikliczniklicznikliczniklicznik
osób. Dziękujemy.

Logowanie

Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie

Polecane:

Artykuły
Szklarska Poręba - raj dla narciarzy PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
11.08.2017.
szklarskaSzklarska Poręba to istny raj dla narciarzy. Trenują tu zarówno ludzie, którzy posiadają wprawę w narciarstwie biegowym, jak i osoby, które dopiero uczą się jeździć na nartach i stawiają swoje pierwsze kroki. Orle jest jednym z najprostszych i najprzyjemniejszych szlaków, dlatego też jest najbardziej polecany tym osobom, które nie tylko nie chcą porywać się z motyką na słońce, ale również nie znają specyfiki tras biegowych.
Więcej…
 
Atrakcje turystyczne Karpacza PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
22.11.2016.

karpaczDla tych, którzy nigdy tutaj nie byli – miasteczko pozostanie tylko jednym z wielu na mapie. Ci, których stopa stanęła tutaj choć raz – wracają, by nacieszyć oko niewyczerpanymi atrakcjami turystycznymi Karpacza. Jednych i drugich zapraszamy w niesamowitą podróż online po najciekawszych miejscach tego XIV wiecznego miasta.

Więcej…
 
Bieszczady - śladami Karola Wojtyły PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
09.03.2016.
 Kalendarium Karola Wojtyły pod datą 3 - 15 sierpnia 1953 roku informuje o tym jak ks. Wojtyła korzystając z urlopu naukowego w ciągu dwóch tygodni przemierzył Bieszczady i Beskid Niski. Związki obecnego Ojca Świętego Jana Pawła II z tym regionem były szczególnie bliskie. Tutaj już jako doktor Wydziału teologicznego UJ odbył swoją pierwszą wycieczkę w grupie 17 młodych ludzi. W dniu 3.08. przyjechali pociągiem z Krakowa do Ustrzyk Dolnych. W tych latach były to dzikie okolice, niemal kompletnie wyludnione, pozbawione komunikacji, sklepów i bazy turystycznej.
ks. Wojtyła w 20 kg plecaku oprócz zwykłego wyposażenia niósł również sprzęt liturgiczny, który służył mu do odprawiania polowych Mszy św. podczas wyprawy. Zdarzyły się podczas tej wyprawy 40 km odcinki jak np. z Chrowa - Magura - Hańczowa - Krynica. Mieszkańcy  w tych czasach nie zawsze okazywali gościnność. Często traktowali turystów jako "włóczykijów". Były sytuacje zamkniętych drzwi i stodół. A były też momenty zagrożeń. Mianowicie w dniu 14.08.1953 r. grupa turystów (17 osób z "Wujkiem") przechodzi z Magury przez Kozie Żebro do Hańczowej. Tu w drewnianym budynku szkoły podstawowej był nocleg. Rano 15.08. Msza święta w pomieszczeniu budynku szkolnego. Mieszkający tu nauczyciele, małżonkowie Irena i Stanisław Śliwińscy, tak wspominają to wydarzenie, które zapadło na zawsze w ich pamięci. Rano ks. Karol odprawił Mszę św. śpiewaną a uczestnicy dziwili się czemu śpiewana?
Więcej…
 
Walory okolic Olsztyna PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
21.12.2015.

 olsztyn

Nie tylko starówka
Kompletnie inny styl (wzorowany na renesansie) prezentuje budynek nowego ratusza. Kiedy w 1915 r. sfinalizowano budowę, mieścił się na skraju miasta, w dzisiejszych czasach jest to centrum. Nikt sobie nie wyobraża panoramy Olsztyna bez jego wieży. Wspólnie z ratuszem powstało wiele posiadających nieprzeciętny urok kamienic. Z każdego punktu miasta bez trudu dostrzeżemy wieżę neogotyckiego kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa – najwyższej budowli w Olsztynie. Ciekawostką jest to, że prawie stuletni kościół do tej pory miał jedynie trzech plebanów.
Olsztyn to w rzeczy samej nie tylko centrum. Część dzielnic jeszcze do niedawna była samodzielnymi wioskami. Warto się przejechać do Kortowa, które jest obecnie miasteczkiem akademickim dynamicznie ewoluującego się Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. To miejsce nabiera niesłychanych kolorów w maju, podczas gdy odbywa się Kortowiada (juwenalia). Innym ciekawym punktem, jednak niestety oddalonym dużo bardziej od centrum, jest Gutkowo, dawna wieś, a dziś dzielnica Olsztyna. Jak mówi legenda, z wieży gotyckiego kościółka stojącego na wzgórzu Napoleon obserwował ruchy wojsk prusko-rosyjskich przed bitwą, do której ostatecznie nie doszło.

Więcej…
 
Gaj - miejscowość na pojezierzu PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
29.10.2015.

 Gaj jest miejscowością w 100% ekologiczną, w całości skanalizowaną. Wyjątkowy klimat oraz położenie wśród borów mieszanych z przewagą dębów i sosny oraz enklawy starodrzewia powodują, iż obcowanie z przyrodą jest urzekające. Okolica jest przepiękna z uwagi na urokliwość umiejscowionych w pobliżu jezior, wkomponowanych w skupiska wieloletnich drzew.


     Krystalicznie czysta woda  i naturalnie ukształtowany teren jest dodatkowo wzbogacony unikalnymi na skalę europejską odmianami roślin, krzewów i szerokiej gamy ziół. Różnorodność fauny w tym gatunków ściśle chronionych jak orzeł bielik, kania, myszołów, czy czapla siwa i biała żyjące w naturalnym środowisku jeszcze bardziej uatrakcyjniają te strony, a bocianie gniazdo znajdujące się na terenie naszych zabudowań i zasiedlone od ponad 100 lat, stwarza niepowtarzalny klimat.

  

Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 nast. » koniec »»

Pozycje: 1 - 9 z 21

Portal Agroturystyka, designed Anhor Wrocław