agroturystyka portal agroturystyka
gospodarstwa agroturystyczne
kwatery agro turystyka
Start
Oferty
Artykuły
Organizacje
Kategoryzacja
Linki
FAQ
Kontakt

Wyszukiwarka
Nazwa:
Kategoria:
Miejscowość:
Województwo:

Od 1.12.2006 odwiedziło nas
licznikliczniklicznikliczniklicznikliczniklicznik
osób. Dziękujemy.

Logowanie

Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie

Polecane:

Artykuły
Atrakcje turystyczne Karpacza PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
22.11.2016.

Dla tych, którzy nigdy tutaj nie byli – miasteczko pozostanie tylko jednym z wielu na mapie. Ci, których stopa stanęła tutaj choć raz – wracają, by nacieszyć oko niewyczerpanymi atrakcjami turystycznymi Karpacza. Jednych i drugich zapraszamy w niesamowitą podróż online po najciekawszych miejscach tego XIV wiecznego miasta.

Więcej…
 
Bieszczady - śladami Karola Wojtyły PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
09.03.2016.
 Kalendarium Karola Wojtyły pod datą 3 - 15 sierpnia 1953 roku informuje o tym jak ks. Wojtyła korzystając z urlopu naukowego w ciągu dwóch tygodni przemierzył Bieszczady i Beskid Niski. Związki obecnego Ojca Świętego Jana Pawła II z tym regionem były szczególnie bliskie. Tutaj już jako doktor Wydziału teologicznego UJ odbył swoją pierwszą wycieczkę w grupie 17 młodych ludzi. W dniu 3.08. przyjechali pociągiem z Krakowa do Ustrzyk Dolnych. W tych latach były to dzikie okolice, niemal kompletnie wyludnione, pozbawione komunikacji, sklepów i bazy turystycznej.
ks. Wojtyła w 20 kg plecaku oprócz zwykłego wyposażenia niósł również sprzęt liturgiczny, który służył mu do odprawiania polowych Mszy św. podczas wyprawy. Zdarzyły się podczas tej wyprawy 40 km odcinki jak np. z Chrowa - Magura - Hańczowa - Krynica. Mieszkańcy  w tych czasach nie zawsze okazywali gościnność. Często traktowali turystów jako "włóczykijów". Były sytuacje zamkniętych drzwi i stodół. A były też momenty zagrożeń. Mianowicie w dniu 14.08.1953 r. grupa turystów (17 osób z "Wujkiem") przechodzi z Magury przez Kozie Żebro do Hańczowej. Tu w drewnianym budynku szkoły podstawowej był nocleg. Rano 15.08. Msza święta w pomieszczeniu budynku szkolnego. Mieszkający tu nauczyciele, małżonkowie Irena i Stanisław Śliwińscy, tak wspominają to wydarzenie, które zapadło na zawsze w ich pamięci. Rano ks. Karol odprawił Mszę św. śpiewaną a uczestnicy dziwili się czemu śpiewana?
Więcej…
 
Walory okolic Olsztyna PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
21.12.2015.

 olsztyn

Nie tylko starówka
Kompletnie inny styl (wzorowany na renesansie) prezentuje budynek nowego ratusza. Kiedy w 1915 r. sfinalizowano budowę, mieścił się na skraju miasta, w dzisiejszych czasach jest to centrum. Nikt sobie nie wyobraża panoramy Olsztyna bez jego wieży. Wspólnie z ratuszem powstało wiele posiadających nieprzeciętny urok kamienic. Z każdego punktu miasta bez trudu dostrzeżemy wieżę neogotyckiego kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa – najwyższej budowli w Olsztynie. Ciekawostką jest to, że prawie stuletni kościół do tej pory miał jedynie trzech plebanów.
Olsztyn to w rzeczy samej nie tylko centrum. Część dzielnic jeszcze do niedawna była samodzielnymi wioskami. Warto się przejechać do Kortowa, które jest obecnie miasteczkiem akademickim dynamicznie ewoluującego się Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. To miejsce nabiera niesłychanych kolorów w maju, podczas gdy odbywa się Kortowiada (juwenalia). Innym ciekawym punktem, jednak niestety oddalonym dużo bardziej od centrum, jest Gutkowo, dawna wieś, a dziś dzielnica Olsztyna. Jak mówi legenda, z wieży gotyckiego kościółka stojącego na wzgórzu Napoleon obserwował ruchy wojsk prusko-rosyjskich przed bitwą, do której ostatecznie nie doszło.

Więcej…
 
Gaj - miejscowość na pojezierzu PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
29.10.2015.

 Gaj jest miejscowością w 100% ekologiczną, w całości skanalizowaną. Wyjątkowy klimat oraz położenie wśród borów mieszanych z przewagą dębów i sosny oraz enklawy starodrzewia powodują, iż obcowanie z przyrodą jest urzekające. Okolica jest przepiękna z uwagi na urokliwość umiejscowionych w pobliżu jezior, wkomponowanych w skupiska wieloletnich drzew.


     Krystalicznie czysta woda  i naturalnie ukształtowany teren jest dodatkowo wzbogacony unikalnymi na skalę europejską odmianami roślin, krzewów i szerokiej gamy ziół. Różnorodność fauny w tym gatunków ściśle chronionych jak orzeł bielik, kania, myszołów, czy czapla siwa i biała żyjące w naturalnym środowisku jeszcze bardziej uatrakcyjniają te strony, a bocianie gniazdo znajdujące się na terenie naszych zabudowań i zasiedlone od ponad 100 lat, stwarza niepowtarzalny klimat.

  

Więcej…
 
Wybrzeże Słupskie PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
23.10.2015.

Wybrzeże Słupskie to doskonałe miejsce na wypoczynek przez cały rok.


 Czyste plaże nad Bałtykiem, Słowiński Park Narodowy, drogi rowerowe i szlaki kajakowe w Krainie w Kratę to tylko niektóre atrakcje. Słupsk to stolica regionu z bogatą historią i atrakcjami turystycznymi. Jedną z nich - przede wszystkim dla licznego na świecie grona miłośników komunikacji miejskiej, jest Szlak słupskich tramwajów.


Zapraszamy od odwiedzenia naszego miasta i do spaceru po jego ulicach w poszukiwaniu śladów dawnej komunikacji tramwajowej. Elektryczne wozy jeździły w Słupsku od 1910 do 1959 roku. Do tej pory zachowały się miejsca, gdzie doskonale widać pozostałości po systemie tramwajowym. Informacje na temat słupskich tramwajów także na stronach internetowych miłośników słupskiej komunikacji na portalu www.slupsk.eco.pl oraz w punktach informacji turystycznej miasta.

 

Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 nast. » koniec »»

Pozycje: 1 - 9 z 20

Portal Agroturystyka, designed Anhor Wrocław