agroturystyka portal agroturystyka
gospodarstwa agroturystyczne
kwatery agro turystyka
Start
Oferty
Artykuły
Organizacje
Kategoryzacja
Linki
FAQ
Kontakt

Wyszukiwarka
Nazwa:
Kategoria:
Miejscowość:
Województwo:

Od 1.12.2006 odwiedziło nas
licznikliczniklicznikliczniklicznikliczniklicznik
osób. Dziękujemy.

Logowanie

Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie

Polecane:

Artykuły
Wielkopolska i urokliwy Powidz PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
14.03.2022.
jachtySą miejsca na ziemi, do których chętnie wracamy, mimo że na pozór nie ma w nich nic przyciągającego. Większość turystów decyduje się na banalny wybór, którejś ze znanych nadmorskich miejscowości. Pełne ludzi i krzyków restauracje oraz głośni sąsiedzi za ścianą, to uroki, na które decyduje się większość wczasowiczów. Mimo, że wakacje tak spędzone nie pozwalają na odpoczynek, każdego roku powtarzamy swój wybór, a determinuje go najczęściej cena. Dla bardziej ambitnych i wrażliwych osób są miejsca nieodkryte przez ogół społeczeństwa. Osady, które zachowały swoją więź z naturą i współgrające z nią. Takie miasteczka cieszą tylko nielicznych, którzy w ich obrębie mogą oderwać się od szarej rzeczywistości, wyzbyć wszelkich frustracji, stresów i załadować akumulatory do następnego razu.
Więcej…
 
Ośrodek w Rusinowie PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
01.12.2021.
konieOśrodek prowadzi działalność w zakresie treningu koni sportowych, hodowli, rekreacji konnej z całorocznymi szkółkami jeździeckimi, organizacji letniego i zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz agroturystyki. Posiada dwie duże stajnie, krytą ujeżdżalnię z kawiarnią oraz pełnym zapleczem sanitarnym, pokoje agroturystyczne oraz piękne tereny Pojezierza Wałeckiego. Fachowa i profesjonalna nauka jazdy konnej od podstaw do treningów skokowych włącznie.
Więcej…
 
Agroturystyka na podkarpaciu PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
12.02.2020.
podkarpacieAgroturystyka to wypoczynek na wsi, w gospodarstwach rolnych, w rejonie atrakcyjnym turystycznie. Gospodarstwo umożliwia zaopatrzenie w zdrową, świeżą żywność. Pobyt na wsi , pozwala na czynne uprawianie sportów takich jak jazda konna, rowerowa, biegi, spacery, zwiedzanie, łowienie ryb, zbieranie runa leśnego, fotografowanie fauny i flory. Kontakt z przestrzenią, świeżym powietrzem i przyrodą czyni agroturystykę niepowtarzalną i odmienną formą spędzania wolnego czasu. Średnia cena pobytu w gospodarstwie agroturystycznym wynosi 45 zł (nocleg i całodzienne wyżywienie).
Więcej…
 
Kraina rzeki Jeziorki PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
21.06.2019.
jeziorkiMiędzy Prażmowem a Jazgarzewem Jeziorka przepływa przez obszar Chojnowskiego Parku Krajobrazowego - jednego z dwóch znajdujących się w pobliżu Warszawy (drugi: Mazowiecki Park Krajobrazowy). Tam właśnie, pomimo bliskości stolicy, nadal nad brzegami można obserwować zimorodka, wydry, a wody zasiedla około 20 gatunków ryb, wśród nich pstrąg potokowy i miętus. Spośród zamieszkujących te tereny ptaków, za najciekawsze można uznać: tracze, nurogęsi, perkozy zauszniki i rdzawoszyje, perkozki, cyraneczki, wąsatki, remizy czy bociany czarne. Na szlaku rzeki znajduje się Konstancin - Jeziorna, uzdrowiskowe miasto ze specyficznym klimatem sprzyjającym profilaktyce schorzeń kardiologicznych, neurologicznych, laryngologicznych, reumatologicznych oraz ogólnej regeneracji biologicznej. Tu także zlokalizowane jest źródło termalnej solanki - 6,7 %, woda chlorkowo-sodowa, bromkowa, jodkowa, żelazista o temp. ok. 29 °C, głębokość odwiertu 1750 m. Solanka ta wykorzystywana w profilaktyce i leczeniu dróg oddechowych. W dolinie Jeziorki w powiecie piaseczyńskim znajdują się torfowiska niskie (Solec, Baniocha). Pradolina rzeki uznana jest za strefę krajobrazu chronionego - możemy zatem podziwiać widoki niezwykłej urody.
Więcej…
 
Krościenko nad Dunajcem PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
28.11.2018.
koscieliskoPrzed 655 laty Krościenko otrzymało prawa miejskie. Jesteśmy dumni z wielowiekowych tradycji naszej miejscowości, gdyż już wtedy od wielu lat musiała pełnić znaczącą rolę na naturalnym szlaku komunikacyjnym ciągnącym się doliną Dunajca od Krakowa do stolicy Węgier - Budy.

 

Tereny doliny Dunajca w IX i X w należały do państwa Wiślan. Bolesław Chrobry, realizując po roku 1000 politykę ekspansji terytorialnej, opanował również tereny dzisiejszej Słowacji. W okresie XII i XIII wieku, porośnięty puszczą, górski łańcuch Karpat był naturalną zaporą osadnictwa, które w dolinie Dunajca (Kotlina Sądecka) zalicza się do najstarszych po północnej stronie Karpat.

Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 nast. » koniec »»

Pozycje: 1 - 9 z 26

Portal Agroturystyka, designed Anhor Wrocław