agroturystyka portal agroturystyka
gospodarstwa agroturystyczne
kwatery agro turystyka
Start
Oferty
Artykuły
Organizacje
Kategoryzacja
Linki
FAQ
Kontakt

Wyszukiwarka
Nazwa:
Kategoria:
Miejscowość:
Województwo:

Od 1.12.2006 odwiedziło nas
licznikliczniklicznikliczniklicznikliczniklicznik
osób. Dziękujemy.



Wielkopolska i urokliwy Powidz PDF Drukuj Email
jachtySą miejsca na ziemi, do których chętnie wracamy, mimo że na pozór nie ma w nich nic przyciągającego. Większość turystów decyduje się na banalny wybór, którejś ze znanych nadmorskich miejscowości. Pełne ludzi i krzyków restauracje oraz głośni sąsiedzi za ścianą, to uroki, na które decyduje się większość wczasowiczów. Mimo, że wakacje tak spędzone nie pozwalają na odpoczynek, każdego roku powtarzamy swój wybór, a determinuje go najczęściej cena. Dla bardziej ambitnych i wrażliwych osób są miejsca nieodkryte przez ogół społeczeństwa. Osady, które zachowały swoją więź z naturą i współgrające z nią. Takie miasteczka cieszą tylko nielicznych, którzy w ich obrębie mogą oderwać się od szarej rzeczywistości, wyzbyć wszelkich frustracji, stresów i załadować akumulatory do następnego razu.
Powidz jest jednym z takich miejsc. Ta mała wieś w województwie wielkopolskim, w powiecie słupeckim, wyróżnia się na tle okolicznych miasteczek, choć pozostaje niezauważona przez ignorantów. Pobliskie Jezioro Powidzkie pozwala na relaks z wędką, swobodne pływanie lub uskutecznianie sportów wodnych. To też dobre miejsce dla amatorów żeglarstwa. Zwiedzanie okolicy z pokładu jachtu czy żaglówki, to najlepszy pomysł na tę fascynującą przygodę, która dodatkowo nauczy nas nowych rzeczy. To jednak nie wszystko, bowiem znajduje się tutaj tez Powidzki Park Krajobrazowy, który jest idealnym miejscem do pieszych wędrówek, wycieczek rowerowych czy nawet uprawiania nordic walkingu, korzystając jednocześnie z możliwości podziwiania jednych z najpiękniejszych rejonów w Polsce. To ważne, żeby doceniać takie małe osady, które pomagają nam zrozumieć naszą historię, a nawet edukować dzieci w tym temacie. Maluch to najbardziej chłonący wiedzę człowiek, który bywając w takich miejscach jak Powidz uwrażliwi się na kontakt z naturą, co w dzisiejszych czasach nie jest już tak oczywiste.

Dodatkowym atutem jest baza noclegowa, która mimo, że nie jest duża, jest dobrze zorganizowana, a nocleg niedrogi (sprawdź noclegi nad jeziorem Powidzkim). Te elementy potrafią spowodować, że będziemy tu wracać w każdej wolnej chwili, ciesząc się z tej możliwości. Pamiętajmy tylko o odpowiednim przygotowaniu. Niezwykle ważne w podróżach do takich małych wsi jest zabranie ubrań na każdą pogodę, dzięki czemu nawet w deszczowe dni, będziemy mogli korzystać z urlopu.

 
następny artykuł »

Portal Agroturystyka, designed Anhor Wrocław