agroturystyka portal agroturystyka
gospodarstwa agroturystyczne
kwatery agro turystyka
Start
Oferty
Artykuły
Organizacje
Kategoryzacja
Linki
FAQ
Kontakt

Wyszukiwarka
Nazwa:
Kategoria:
Miejscowość:
Województwo:

Od 1.12.2006 odwiedziło nas
licznikliczniklicznikliczniklicznikliczniklicznik
osób. Dziękujemy.Atrakcje turystyczne Karpacza PDF Drukuj Email

karpaczDla tych, którzy nigdy tutaj nie byli – miasteczko pozostanie tylko jednym z wielu na mapie. Ci, których stopa stanęła tutaj choć raz – wracają, by nacieszyć oko niewyczerpanymi atrakcjami turystycznymi Karpacza. Jednych i drugich zapraszamy w niesamowitą podróż online po najciekawszych miejscach tego XIV wiecznego miasta.

Świątynia Wang

Spróbujmy sobie wyobrazić sytuację, kiedy bardzo czegoś pragniemy, czegoś co z pozoru wydaje się zupełnie nierealne w wykonaniu. Większość z nas nawet nie wierzy, że nasze marzenia mogą się ziścić. Ale jest to możliwe i świetnym na to dowodem jest największa atrakcja turystyczna Karpacza, czyli drewniany kościółek Wang. Zapewne nie byłoby go tutaj, gdyby nie upór i starania Fryderyki von Reden. Zabytek ten został sprowadzony z Norwegii w latach 40 tych XIX wieku. Jego powstanie datuje się zaś na wiek XII. Ten bezcenny obiekt łączy w sobie sztukę romańską i nordycką. Nie bez powodu została też nazwana “kościołem szczęśliwych małżeństw”.

Western City

Kochasz westerny i Dziki Zachód? Teraz masz go na wyciągnięcie “lassa”. Tu, niemal przy samym Karpaczu znajduje się duże miasteczko Western City. Ta jakże ciekawa atrakcja zachwyca nie tylko małych i dużych chłopców. Jeśli chcesz posłuchać klimatycznej muzyki, usiąść na prawdziwym koniu, rzucić lassem czy wypróbować sił na strzelnicy to jest to idealne miejsce dla ciebie!

Muzeum Zabawek

Zwiedzanie Karpacza nie byłoby tak interesujące bez tego miejsca. Najpiękniejsze zabawki dawne i współczesne pozwalają się przenieść w beztroski czas dzieciństwa.

Kaplica Świętej Anny z dobrym źródełkiem

Jest tym, co warto zobaczyć w Karpaczu. Okoliczni mieszkańcy wierzą, że źródełko ma cudowną moc. Temu, kto przebiegnie kaplicę siedem razy z wodą w ustach, ma zagwarantować szczęście w miłości. Chyba coś w tym jest.

Na tym jednak atrakcje turystyczne Karpacza i okolic się nie wyczerpują. Widokowe wzniesienia, zapierające dech w piersiach krajobrazy w Karkonoskim Parku Narodowym, kilometry szlaków turystycznych. Długo, by jeszcze pisać o ciekawych miejscach, które można tu zobaczyć. To temat na długą epopeję…może Ty ją dopiszesz?

Jeśli marzysz o wypoczynku na łonie natury. Jeśli kochasz góry i chylisz głowę przed ich majestatem, uwielbiasz biwakowanie przy ognisku. Jeśli chciałbyś przeżyć niezwykłą i niezapomnianą przygodę a nie stać cię na drogie wczasy zagraniczne albo nie lubisz wiecznie zatłoczonych miejsc turystycznych, to nasza oferta jest właśnie dla ciebie.

Tania turystyka w Karkonoszach to propozycja dla tych, którzy cenią sobie spokój, piękne widoki i aktywny wypoczynek. Nie ważne czy jesteś humanistą, umysłem ścisłym czy masz duszę artystyczną, Karkonosze otwierają dla ciebie swoje unikatowe krajobrazy, wspaniałe miasteczka i długowieczną tradycję. Czasem za kilka złotych, nierzadko za przysłowiową złotówkę, najczęściej – zupełnie za darmo.

Myślisz, że tanie zwiedzanie to mit? My dajemy ci słowo, że to rzeczywistość! Oczywiście, jeśli nie masz potrzeby jadania w najdroższych restauracjach a słowo “turystyka” to dla ciebie nie tylko egipskie piramidy, Wieża Eiffla czy chorwackie jeziora. Niedroga turystyka w Karkonoszach wcale nie musi być nudna. Zobacz, jak wiele atrakcji czeka tutaj na ciebie dniem i nocą.

Niedrogie atrakcje Karkonoszy, czyli coś dla ciała i ducha

  • Karkonoski Park Krajobrazowy

to z pewnością najpiękniejszy obszar Karkonoszy.  Świeże powietrze, piękne widoki i przejmująca, niczym niezmącona cisza kosztuje cię tylko…5zł. Tak taniej turystyki w Karkonoszach nigdy pewno nie będzie! Tak tanio nie kupisz nawet tabletek na dobry sen. A wyprawa w dziewicze góry z pewnością sprawi, że będziesz spał dobrze jak nigdy. Co warto zobaczyć podczas spaceru?

  1. Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy. Pamiętaj, że panuje tam klimat arktyczny! Sam widzisz: nie musisz wydawać majątku na wyjazd w Alpy skoro masz do wyboru tanią i równie fascynującą alternatywę. Na szczycie znajduje się zabytkowa kaplica i obserwatorium,
  2. Równię pod Śnieżką – najpiękniejsza płaszczyzna równinna Polski,
  3. Kocioł Małego i Wielkiego Stawu – pierwszy piękny i tętniący życiem, drugi – ponury, tajemniczy, nigdy nie oświetlony promieniami słonecznymi.
  4. Śnieżne Kotły, Sowia Dolina, Czarny Grzbiet i…długo, by wymieniać, więc najlepiej zerknąć na mapę Karkonoszy.

Tanie wczasy w Karkonoszach przyciągają co roku rzesze spragnionych odpoczynku turystów. Warto więc odpowiednio wcześnie zadbać o miejsce noclegowe. Już początkiem maja, w okolicach świąt i Sylwestra nasze gospodarstwo pęka w szwach i nawet gdybyśmy chcieli, nie damy rady już nikogo przyjąć.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Portal Agroturystyka, designed Anhor Wrocław