agroturystyka portal agroturystyka
gospodarstwa agroturystyczne
kwatery agro turystyka
Start
Oferty
Artykuły
Organizacje
Kategoryzacja
Linki
FAQ
Kontakt

Wyszukiwarka
Nazwa:
Kategoria:
Miejscowość:
Województwo:

Od 1.12.2006 odwiedziło nas
licznikliczniklicznikliczniklicznikliczniklicznik
osób. Dziękujemy.

Logowanie

Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie

Polecane:

Wycieczka w Bieszczady - malownicze polskie góry PDF Drukuj Email
Bieszczady to góry leżące na granicy Polski i Ukrainy. Bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, którzy chcą spędzić czas na łonie przyrody. Przeczytaj dlaczego są tak chętnie odwiedzane.
Bieszczady to malownicza kraina
gdzie w pełni możemy korzystać ze wszystkich dobrodziejstw natury. W zasięgu ręki są tutaj góry, rzeki, jeziora, szlaki turystyczne, oraz trasy konne i rowerowe.   Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach odnotowuje się intensywny wzrost rozwoju turystyki w Bieszczadach. Liczne gospodarstwa agroturystyczne, które prowadzą działalność przez cały rok mogą poszczycić się doskonałą organizacją i wysokim komfortem A oferowane tam swojskie jedzenie z regionalnymi przysmakami ma swoich stałych wielbicieli.

Bieszczady oferują turystom rozrywkę o każdej porze roku. Kwietnie tutaj turystyka zimowa, a łagodne stoki długie pasma połonin stwarzają idealne warunki do długich narciarskich wędrówek. W Bieszczadach powstały również wyciągi narciarskie i trasy biegowe dla narciarzy, które skutecznie przyciągają w te miejsca zwolenników sportów zimowych. Jednak Bieszczady oferują liczne atrakcje także dla letnich turystów. Gęsta sieć szlaków rowerowych przyciąga turystów, którzy poruszając się właśnie w ten sposób podziwiają piękno bieszczadzkiej krainy.Wędrówki po górach oraz nocleg w Schroniska Bieszczady zapewniają niesamowite przeżycia.

Intensywny rozwój agroturystyki tego regionu sprawił, że na terenie Bieszczad powstało dużo stadnin konnych, w których można nauczyć się jazdy konnej i skorzystać z wycieczek krajobrazowych na koniu . Bieszczadzki Park Narodowy propaguje turystykę konną i oferuje turystom ponad 140 km tras konnych. Można nawet się wybrać na kilkudniową wyprawę konną w towarzystwie przewodnika i zwiedzić najbardziej malownicze zakątki Bieszczad. Przy długich konnych trasach można skorzystać z noclegów i posiłków dopasowanych standardem do potrzeb turystów.

Ukształtowanie terenu Bieszczad wyjątkowo sprzyja pieszym wędrówkom i to właśnie ta forma turystyki jest na tych obszarach szeroko rozwinięta. Turystyka krajoznawcza na terenach Bieszczadzkiego Parku Narodowego łączy w sobie urok wędrowania połoninami z doznaniami typowymi na górskich wędrówek. To właśnie Pasmo Połonin jest najczęściej odwiedzanym przez turystów miejscem. Piękno tutejszych krajobrazów oraz ich łatwa dostępność sprawiają, że szlaki turystyczne na tych terenach przyciągają nie mniej turystów niż same Tatry.

Ci zaś którzy szukają ciszy i bliskiego kontaktu z naturą mogą bez przeszkód skorzystać ze szlaków rzadziej uczęszczanych przez turystów. Mogą bez w spokoju i bez tłoku napawać się widokiem wspaniałych krajobrazów. W Bieszczadach znajdą również aktywny wypoczynek wielbiciele kajaków i żeglowania. Jezioro Myczkowskie to wymarzone miejsce dla amatorów sportów wodnych. Zmienność i nieprzewidywalność wiatrów sprawia, że jezioro to jest dużą atrakcją dla tych , którzy lubią spędzać czas żeglując.

Bieszczady do idealne miejsce dla turystów. Jest tu miejsce zarówno dla tych, którzy szukają ciszy, spokoju i bliskiego kontaktu z przyrodą, jak i również dla wielbicieli aktywnych form wypoczynku. Bogato rozwinięta agroturystyka zapewni nocleg i wyżywienie na poziomie nie odbiegającym od pensjonatów i oferuje turystom liczne atrakcje. Krainę Bieszczad można odwiedzać o każdej porze roku.

Szlaki turystyczne, wyciągi narciarskie, trasy rowerowe i konne oraz żeglarstwo i kajakarstwo oferują rozrywkę dla turystów uprawiających te sporty. Natomiast turystyka krajoznawcza i wspaniałe szlaki zaspokoją gusta amatorów pieszych wędrówek, którzy przy okazji zwiedzą zapomniane cmentarze i kaplice, będące świadectwem dawnego życia na tych terenach.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Portal Agroturystyka, designed Anhor Wrocław