agroturystyka portal agroturystyka
gospodarstwa agroturystyczne
kwatery agro turystyka
Start
Oferty
Artykuły
Organizacje
Kategoryzacja
Linki
FAQ
Kontakt

Wyszukiwarka
Nazwa:
Kategoria:
Miejscowość:
Województwo:

Od 1.12.2006 odwiedziło nas
licznikliczniklicznikliczniklicznikliczniklicznik
osób. Dziękujemy.

Logowanie

Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie

Polecane:

Gaj - miejscowość na pojezierzu PDF Drukuj Email

 Gaj jest miejscowością w 100% ekologiczną, w całości skanalizowaną. Wyjątkowy klimat oraz położenie wśród borów mieszanych z przewagą dębów i sosny oraz enklawy starodrzewia powodują, iż obcowanie z przyrodą jest urzekające. Okolica jest przepiękna z uwagi na urokliwość umiejscowionych w pobliżu jezior, wkomponowanych w skupiska wieloletnich drzew.


     Krystalicznie czysta woda  i naturalnie ukształtowany teren jest dodatkowo wzbogacony unikalnymi na skalę europejską odmianami roślin, krzewów i szerokiej gamy ziół. Różnorodność fauny w tym gatunków ściśle chronionych jak orzeł bielik, kania, myszołów, czy czapla siwa i biała żyjące w naturalnym środowisku jeszcze bardziej uatrakcyjniają te strony, a bocianie gniazdo znajdujące się na terenie naszych zabudowań i zasiedlone od ponad 100 lat, stwarza niepowtarzalny klimat.

  

Gaj to wspaniałe miejsce do letniego wypoczynku. Zarówno ci, którzy preferują bierny jak i czynny wypoczynek znajdą tu coś dla siebie. Połączenie kanałami kilku jezior powoduje, iż szczególna atrakcją są wycieczki. Niezapomnianych wrażeń dostarczą również wyprawy na końskim grzbiecie, lub wozem traperskim wśród bogactwa przyrody. Zasobność jezior w ryby powoduje, iż jest to prawdziwy raj dla wędkarzy, a obfitość borów w zwierzynę łowną sprawia, iż tereny te są zaliczane do najbardziej pojemnych łowisk myśliwskich w Polsce.


    Jednym z elementów środowiska naturalnego, robiącym największe wrażenie są lasy, które na terenie gminy Jeziora Wielkie zajmują powierzchnię 2555 ha. Wśród nich wyróżnić można kompleks Lasów Miradzkich, stanowiących pozostałość dawnej puszczy porastającej obszar Polski. Bogactwo flory i fauny, liczne torfowiska oraz tereny wodno- leśne, przyciągające nie tylko przyrodników czy ornitologów, ale także liczne rzesze turystów.


Atrakcje:
   Gaj to wspaniałe miejsce do letniego wypoczynku. Zarówno ci, którzy preferują bierny jak i czynny wypoczynek znajdą tu coś dla siebie.
Wędkarstwo
    Połączenie kanałami kilku jezior, krystalicznie czysta woda oraz zasobność w ryby powoduje, iż jest to prawdziwy raj dla wędkarzy,
Jazda kona
    Na terenie naszego gospodarstwa znajduje się także stadnina koni huculskich, na których możecie państwo doskonalić swoje umiejętności jeździeckie.
Niezapomnianych wrażeń dostarczą również wyprawy na końskim grzbiecie, lub wozem traperskim wśród bogactwa przyrody.
Grzybobranie
    Gaj, jak sama nazwa wskazuje znajduje się w sąsiedztwie licznych lasów, w których możecie państwo spędzać czas na wspólnym grzybobraniu, a tych w okresie od początku lata do jesieni na pewno nie zabraknie.  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Portal Agroturystyka, designed Anhor Wrocław