agroturystyka portal agroturystyka
gospodarstwa agroturystyczne
kwatery agro turystyka
Start
Oferty
Artykuły
Organizacje
Kategoryzacja
Linki
FAQ
Kontakt

Wyszukiwarka
Nazwa:
Kategoria:
Miejscowość:
Województwo:

Od 1.12.2006 odwiedziło nas
licznikliczniklicznikliczniklicznikliczniklicznik
osób. Dziękujemy.Urządzanie gospodarstwa agroturystycznego PDF Drukuj Email

ogródGospodarstwo agroturystyczne powinno stać się miejscem odskoczni od aglomeracji miejskich. Możliwość odpoczynku w bliskim otoczeniu natury jest tym - czego poszukują turyści. Jak urządzić gospodarstwo agroturystyczne aby przyciągało gości?

1. Ogród - skansen czy natura?
Odpowiednie zagospodarowanie terenu w pobliżu gospodarstwa agroturystycznego jest wizytówką dla turystów. Piękne drewniane ogrodzenie z odpowiednim szyldem, a także unikalny ogród - przyciągnie wzrok każdej osoby zwiedzającej naszą okolicę. Szczególnie w przypadku otoczenia domu, należy wykorzystać żwir ogrodowy, dzięki któremu utworzymy mały skansen lub wytyczymy za jego pomocą odpowiednie ścieżki prowadzące do lasu czy na brzeg jeziora.

2. Miejsca do rekreacji na świeżym powietrzu
Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu przyśpiesza proces regeneracji psychicznej i fizycznej. Możliwość gry w piłkę czy pobyt w drewnianej saunie, znacznie zwiększy atrakcyjność naszego gospodarstwa. W przypadku, gdy posiadamy ograniczoną ilość miejsca, warto pomyśleć nad stworzeniem altanki do grillowania lub wydzielenia odpowiedniego miejsca na ognisko.

3. Podstawowe wyposażenie pokoi
Zanim rozpoczniemy przyjmowanie gości, należy odpowiednio przygotować miejsca noclegowe. Podstawowym warunkiem jest wyposażenie pokoi, umożliwiające samodzielnie funkcjonowanie poprzez możliwość gotowania wody oraz przygotowania posiłku, jeżeli żywienie nie jest wliczone w zakres usług. Należy również pamiętać o odpowiednim miejscu do spania, dzięki którym nasi goście ulegną nocnej regeneracji po wyczerpującym dniu zwiedzania i aktywności na świeżym powietrzu.

Jak zarządzać biznesem nauczysz się korzystając z www.par.edu.pl.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Portal Agroturystyka, designed Anhor Wrocław