agroturystyka portal agroturystyka
gospodarstwa agroturystyczne
kwatery agro turystyka
Start
Oferty
Artykuły
Organizacje
Kategoryzacja
Linki
FAQ
Kontakt

Wyszukiwarka
Nazwa:
Kategoria:
Miejscowość:
Województwo:

Od 1.12.2006 odwiedziło nas
licznikliczniklicznikliczniklicznikliczniklicznik
osób. Dziękujemy.Z rowerem na urlop PDF Drukuj Email

rowery Od jakiegoś czasu statystyczny Polak coraz częściej wybiera wakacje w gospodarstwie agroturystycznym. Od czasu gdy takie przybytki pojawiły się na turystycznej mapie Polski, ich liczba stale rośnie, ponieważ rośnie zainteresowanie mieszkaniem z dala od innych turystów. Wprawdzie zdarza się, że w tym samym domu oprócz nas są jeszcze inni turyści, ale to zawsze o wiele mniejsza liczba, niż w standardowych hotelach.

W okresie od wiosny, przez lato po jesień, coraz więcej osób wyciąga z piwnic, strychów i garaży swoje rowery. Na razie nie zastąpiły one jeszcze samochodów – jak często ma to miejsce w krajach Europy Zachodniej – ale i tak jeździmy więcej, niż jeszcze kilka lat temu. Znacznie więcej osób sięga również po rower w czasie urlopu, uznając, że zabranie go ze sobą na wakacje, to rewelacyjny pomysł.

Rzeczywiście tak jest, nawet jeżeli na urlop jedziemy samochodem, wystarczą odpowiednie uchwyty rowerowe, żeby poradzić sobie z jednym, a czasem nawet kilkoma rowerami podczas podróży. Uchwyty takie są nie tylko wygodne, ale również bardzo bezpieczne., ponieważ rowery przymocowane są solidnie i stabilnie.
Wyjazd z rowerami idealnie komponuje się z wyborem agroturystyki. Takie zestawienie sprawi, że będziemy mieszkać w zacisznym domu, a całą okolicę możemy zwiedzić na rowerach. Jest to o tyle interesujące, że wówczas sami odpowiadamy za tempo i plan swoich wycieczek.
Fakt, że nie rezygnujemy z całkowicie z samochodu, może nam pomóc w przejechaniu dłuższych dystansów, dzięki czemu możemy eksplorować różne rejony, zostawić gdzieś samochód i przesiadać się z niego na rower.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Portal Agroturystyka, designed Anhor Wrocław