agroturystyka portal agroturystyka
gospodarstwa agroturystyczne
kwatery agro turystyka
Start
Oferty
Artykuły
Organizacje
Kategoryzacja
Linki
FAQ
Kontakt

Wyszukiwarka
Nazwa:
Kategoria:
Miejscowość:
Województwo:

Od 1.12.2006 odwiedziło nas
licznikliczniklicznikliczniklicznikliczniklicznik
osób. Dziękujemy.



Kategorie Gospodarstwa agroturystyczne Dworek w Salinie

Dworek w Salinie  

Odsłony: 7528
Adres:   Salino 11
Miejscowość:   Salino
Kod:  84-250
Województwo:   Pomorskie
Państwo:  Polska
Telefon:  608430769 -
Jak do nas dotrzeć

Szczegóły

Opis:

Oprócz niesamowitej atmosfery i urokliwej okolicy proponujemy państwu 15 miejsc noclegowych w pięciu pokojach:
- dwa 4 osobowe
- jeden 3 osobowy
- jeden 2 osobowy
- jeden 2 sobowy z podwójnym łożkiem
Do dyspozycji gości jest w pełni wyposażona kuchnia, pokój kominkowy, jadalnia, teren rekreacyjny, altanka oraz parking.

Jeden dzień - 800zł
 Trzy dni (np. weekend piątek, sobota, niedziela -  1200zł.
 Każdy następny dzień 400zł.


Istnieje możliwość wynajęcia terenu pod imprezy plenerowe, oferuję państwu do dyspozycji altankę wyposażoną w grill, miejsce na ognisko, sprzęt wodny oraz rowery. Teren znajduję się w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora.


Imprezy okolicznościowe w pięknym zabytkowym dworku z XVIII wieku pozwolą państwu poczuć niezapomnianym klimat staropolskiej gościny. Zapewnimy państwu catering oraz zakwaterowania.
Chętnie odpowiemy na wszelkie Państwa pytania.


e-mail: t.musielak@list.pl

Pokojów: 5
Ilość łóżek: 14
Odległość od morza, jeziora: 30metrów
 Akceptacja psów: Legenda:       
Serwis:
Zwierzęta Leżaki Zamykany nocą Punkt dostępu do internetu Pralnia Parking Płatna telewizja Radio TV sat.

Serwisy

PODSTAWOWE INFORMACJE O UDOGODNIENIACH
Zwierzęta Zwierzęta W gospodarstwie znajdująsię zwierzęta hodowlane.

Leżaki Leżaki Na miejscu mozna wypożyczyć leżak.

Zamykany nocą Zamykany nocą Obiekt jest zamykany na noc.
Punkt dostępu do internetu Punkt dostępu do internetu Istnieje mozliwośc podłączenia się do Internetu.

Pralnia Pralnia Pomieszczenie gdzie ubrania poddawane są czyszczeniu.

Parking Parking Wyznaczone miejsce służące do odstawiania (parkowania) pojazdów mechanicznych lub innych środków komunikacji.
Płatna telewizja Płatna telewizja Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet.
Radio Radio W pokojach znajdują się odbiorniki radiowe.

TV sat. TV sat. Telewizja wykorzystująca nadajniki (tzw. transpondery) umieszczone na sztucznych satelitach Ziemi.

Ceny

PODSTAWOWE INFORMACJE O CENACH
Jeden dzień - 800zł Trzy dni (np. weekend piątek, sobota, niedziela - 1200zł. Każdy następny dzień 400zł.

Kontakt

KONTAKT
Powstał pod koniec XVII w. Wiąże się ten fakt z ówczesnym właścicielem Salina szlachcicem Bninem Salickim. Mansardowy dach dworek mógł otrzymać w trakcie kolejnych remontów w połowie XVIII w. Obecnie za datę jego powstania przyjęto 1758 rok. W 1704r. Michał Ernest Rexin, starosta malborski, generał lejtnant wojsk koronnych (1696-1768 r.) został właścicielem Salina. W 1756 roku Michał, Ernest von Rexin utworzył majorat ze swych dóbr: Gniewino, Salino, Świechowo, Wódka, który w 1762 roku przekazał bratu, generałowi Franciszkowi Ludwikowi Rexinowi. Dwór w Salinie służył rodzinie jako resztówka, czyli dożywocie dla podeszłych wiekiem członków rodziny. Ród Rexinów był właścicielem Salina od co najmniej 1704 roku do połowy XIX wieku, kiedy wieś przeszła w ręce rodziny von Krauze, których własnością była do 1945 roku. Herby obu rodów umieszczone były w sieni dworu. Dworek ma swojego ducha. Jest nim Biała Dama , która w wietrzne wieczory wyłania się w stroju ślubnym z jeziora, przychodzi do dworu nawołując babcię, aby błagać ją o przebaczenie. Jak głosi legenda jedna z córek Rexina zakochała się w junkrze pruskim. Babcia broniąca polskości rodu nie udzieliła błogosławieństwa młodym i rzuciła klątwę. Kulig weselny wraz z parą młodych pochłonęła toń jeziora. Interesujący jest fakt, iż w zapiskach historycznych dotyczących tej miejscowości, rzeczywiście istnieje wzmianka o kuligu, który utopił się w jeziorze Salinskim, a przy brzegu wyspy położonej na jeziorze znaleziono fragmenty płóz od sań. Wejście do dworu jest centralnie usytuowane z dwoma zbliżonymi do kwadratu oknami. Na przedłużeniu osi środkowej komin. Wejście prowadzi do prostokątnej sieni. Po obu stronach zgrupowane są pokoje mieszkalne. Naprzeciw schody prowadzące na poddasze, za sienią była kuchnia. Dwór ma 5 pomieszczeń na parterze i 5 sypialni na piętrze. Wnętrze dworu zdobi kominek i cztery XIX-wieczne piece, a ponadto skrzynia posażna z 1769 roku. Zachował się również unikatowy nocnik przenośny- metalowy bogato zdobiony. Dwór zdewastowany po II wojnie światowej, został odbudowany w 1972 - 75 staraniem firmy „Technirol" (według proj. arch. Kazimierza Jarosza). Podniesiono wtedy nieco dach, gdyż pierwotnie poddasze nie miało pokoi mieszkalnych, dobudowano również kuchnię. Po pożarze w sierpniu 1987 roku, który zniszczył dach i część poddasza, dwór został odbudowany i od 1994 do roku 2000 był własnością firmy „Hydromex". Od 2004 roku dwór jest własnością prywatną. Podwórko dworu miało pierwotnie charakter folwarku. Do dnia dzisiejszego zachowały się fundamenty zabudowań gospodarczych (stodoły, obory, chlewów). Przy lewym alkierzu rośnie wspaniały około trzystu letni dąb, pomnik przyrody.

Pola zaznaczone na czerwono muszą być wypełnione

Wpisz swoją nazwę:
Wpisz swój email:
Temat:
Adres:
Miejscowość:
Województwo:
Telefon:
Fax:
Data przyjazdu:
Data odjazdu:
Ilość osób:
Wpisz swoją wiadomość:
Akceptuję zasady polityki prywatności określone zgodnie z obowiązującym stanem prawnym
Galeria obrazków
Galeria

Galeria


Portal Agroturystyka, designed Anhor Wrocław